Marcelo Boeck urodził się 28 listopada 1984 roku w Santa Cruz, w Brazylii. Graz na pozycji bramkarza w Sportingu Lizbona, do którego trafił w lecie 2011 roku z Maritimo.
Marcelo swoją przygodę z piłką rozpoczynał w znanym brazylijskim klubie - Internacionalu. Ciekawostką jest fakt, że grał jedynie rok w juniorskich zespołach tej ekipy, po czym został włączony do pierwszego składu. Miało to miejsce w roku 2004. Barwy brazylijskiego zespołu Boeck reprezentował przez trzy kolejne lata, zaliczając łącznie 31 spotkań.
W 2007 roku zdecydował się na wyjazd do Europy. Wybór padł na Maritimo. Marcelo zasilił ekipę z Madery za 400 tysięcy euro. Grał w tej drużynie przez 4 lata i zaliczył stosunkowo mało spotkań, gdyż przez ten okres zdołał wystąpić jedynie w 32 meczach swojego zespołu. Nie zniechęciło to działaczy Lwów do zainteresowania się jego osobą i latem 2011 roku Marcelo przeszedł do klubu z Lizbony na zasadzie wolnego transferu.
Autor: Krzysiek
| Klub | M. | P. | |
| 1. | Nacional | 0 | 0 |
| 2. | Vitoria Guimaraes | 0 | 0 |
| 3. | Rio Ave | 0 | 0 |
| 4. | FC Porto | 0 | 0 |
| 5. | Benfica Lizbona | 0 | 0 |
| 6. | Sporting Lizbona | 0 | 0 |
|
pożyczki pozabankowe Sprawdzone oferty. Pożyczka do 1500zł bez zaświadczeń. pozyczkipozabankowe4u.pl |
Reklama
Redakcja